AKUSTİK KAPI

Akustik kapı, sesin bir odaya girmesini veya odadan çıkmasını etkili bir şekilde engellemek için tasarlanmış, artırılmış kalınlıkta, sağlam yapıda malzemelerdir.

Ses Geçirmez Kapılar için hangi malzemeler kullanılırsa kullanılsın, ses yalıtımında ancak en zayıf noktası kadar etkilidir. Kapı kasasına en yüksek kalitede ses yalıtım malzemeleri koyulsa dahi pervazların montajı doğru şekilde yapılmazsa tüm ses boşluklardan kaçmaktadır. Ses yalıtımlı kapıdan en yüksek verimi alabilmek için montajının deneyimli bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda etkili conta kullanımı ile iyi oturan kapılar ve çerçeveler, ses geçişini engellemenin en önemli parçasıdır. Ses yalıtımlı kapılarda kilidin boşluğu bile istenmeyen bir boşluktur. Bu sebeple her kilit tipi akustik kapılar için uygun değildir.

Yüksek desibeldeki seslerin kesilmesi ve bunun için uygun alanın mevcut olması durumunda çift akustik kapı kullanmak iyi bir sonuç almak için gereklidir. Örneğin; toplantı odası ses yalıtımı için tek kapı kullanmak yeterli olacakken stüdyo yalıtımı için muhakkak iki adet akustik kapı birlikte kullanılmalıdır.

Ses yalıtımlı kapılar camlı veya camsız olarak üretilebilir, istenilen renklerde kaplama ve boya yapılabilir. Talep doğrultusunda tek kanat veya çift kanat kapı olarak üretilebilir.

Akustik kapı detayı her proje için farklılık gösterebilir. Kesilmek istenen sesim seviyesine bağlı olarak içerisinde kullanılan malzeme kalınlıkları değiştirilebilir. Akustik ahşap kapı; giyotinli ve eşikli olmak üzere iki tipte kullanılır.

 

Ahşap kapının yeterli gelmediği alanlarda pvc kapılar kullanılmaktadır. Bateri odası ses yalıtımı için iki adet ses yalıtımlı pvc kapı ve ses yalıtımlı pvc doğrama kullanmak en doğru yöntem olacaktır. Pvc kapılarda da çeşitli renklerde boyama imkanları mevcuttur.

 Tapduk Emre Mad. 15. Cad. No:2 Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

 

  +90 507 148 87 07

  +90 546 726 34 84

  info@alorsan.com